*DIVIZE sk.B  2012-13*

FK Neratovice-Byškovice - SK Český Brod   2:1 (1:1)

13.kolo Divize sk.B - Neratovice (4.11, 14:00) Diváci: 200
Rozhodčí: Kapoun, Vitner, Štefan  Delegát: Hanzal

Komentář -  Český Brod se představil na našem trávníku ve velmi dobrém světle. Jeho postavení v tabulce neodpovídá předváděné hře a jeho kádru a bude zajisté tabulkou stoupat do vyšších pater. Naši začali utkání celkem dobře a do 30 minuty nepouštěli hosty do žádných šancí a naopak hrozili před soupeřovou brankou  ze standardních situací. Ve 30 minutě zahrávali hosté přímý kop a naše obrana nedokázala odvrátit, míč se dostal na pravé straně k  volnému hráči a po následném tečovaném, přetaženém centru zcela osamocený  českobrodský hráč u levé tyče  hlavičkoval do prázdné - 0:1. Po obdržené brance nám chvilku trvalo než jsme se srovnali k náporu. Ve 36 minutě přišla naše nejhezčí akce první půle. Chrdle si vyměnil míč před vápnem s Kozákem a následně byl v pokutovém území podkopnut hostujícím obráncem - pokutový kop. Pepa Kozák se v těchto případech nemýli a ve 37 minutě je srovnáno 1:1. Do poločasu se již nic podstatného neděje a tak se jde do kabin za nerozhodného stavu. Ve druhém poločase je opět hra vyrovnaná a obě mužstva se snaží strhnout vítězství na svojí stranu.  Hrozí se  zejména ze standardek ale nic vážného se ani na jedné straně neurodilo. Hosté jsou fotbalovější ale naši nechávají na place srdíčko. Utkání se láme v 73 minutě, kdy je vyloučen hostující hráč po druhé žluté. Od těchto chvil svíráme hosty na jejich půli. Přicházejí i šance, které však neproměňujeme. Zejména Jínova hlavička byla gólová. V 78 minutě to již přišlo. Krásná akce z levé strany, Pajkrt zatáhl míč k brankové čáře a následný centr posílá Vorasický hlavou do břevna a odražený míč uklízí Kozák do branky 2:1. Po obdrženém gólu se hosté vrhli do útoku ve snaze vyrovnat a nám se tím otvírá prostor k brejkům. Do konce  se ale nic podstatného nestane a naši si tak připisují vydřené, veledůležité vítězství.

Sestava:

Luksik

Zeman    Jína   Gazdík    Pajkrt

Vorasický   Drahorád   Žežulka   Lovíšek

Chrdle  Kozák

Střídání: Pinkas > Lovíšek(46´), Palanský > Chrdle(73´), Rodr > Kozák(89´)

Branky: Kozák (37´PK, 78' )

ŽK: Jína(65´), Pajkrt(63´), Palanský(85´), Zeman (87')

Jak utkání viděli:

Trenér hostů p.Jarolím - Domácí byli víc důraznější. Myslím si, že rohodlo vyloučení našeho hráče".

Náš trenér Jiří Kafka - Ve velmi bojovném utkání si cením toho, že jsme dokázali nepříznivý stav otočit z 0:1 na 2:1. To dokazuje, že máme vnitřní sílu mužstva a jsme dobře fyzicky připraveni. Myslím si, že jsme o jeden gól byli šťastnější".

Obránce Josef Pinkas - Určitě těžký soupeř, jejich postavení v tabulce neodpovídalo předváděné hře zejména v první půli, kdy byli lepší . Pak jsme to ale vyrovnali a našim důrazem a i díky jejich vyloučenému hráči jsme zápas otočili".

Záložník Jakub Pajkrt - Začali jsme jako už tradičně obdrženou brankou. Naštěstí se to podařilo otočit. Soupeř byl dobrej na balonu, ale mi jsme měli víc šancí a zaslouženě vyhráli".

Záložník Václav Vorasický - Tentokrát to bylo velice těžké utkání. Soupeř byl velice kvalitní a zase jsme prohrávali 1:0 a museli jsme opět otáčet. Jsem rád, že se nám to povedlo. Teď nás čeká ve středu další těžkej soupeř - Úvaly. Tak snad opět vyhrajem, já věřím ve vítězství"

Střelec utkání Pepa Kozák - „Vyhráli jsme zaslouženě i když to bylo těžké utkání. Hosté byli opravdu výborní, na což jsme byli upozorňováni před zápasem a to se potvrdilo. Ve druhé půli jsme ovládli střed hřiště a měli i více štěstí. Takže vybojované a zasloužené vitězství celého mužstva".