*DIVIZE sk.B  2012-13*

Litol - FK Neratovice-Byškovice  0 : 3 (0:1)

2.kolo Divize sk.B - Litol (SO 18.8.2012, 17:00) Diváci: 280 ?
Rozhodčí: Bacík, Pastyřík, Koval  Delegát: Urban

Komentář -    Ve druhém kole nás los poslal opět na soupeřovo hřiště, tentokrát do neoblíbené Litole. „Je to těžký soupeř, který v domácím prostředí jen nerad ztrácí body. Ani v krajském přeboru, ani v divizi jsme ho zatím nikdy neporazili,“ říkal před sobotní bitvou v Litoli náš trenér.

Výsledek  3:0(rozdíl třídy), takový  jsme naposledy uhráli  na cizím hřišti v květnu 2010 (v Sedlčanech 5:2). „Provedli jsme nějaké změny v sestavě i rozestavení,“ vysvětlil trenér Jiří Kafka proměnu v projevu našeho týmu oproti úvodnímu né zrovna povedenému vystoupení na Meteoru. Litolským tentokrát nebyly nic platné důrazné nástupy do obou poločasů, spousty standardních situací, ani některé šance. Naši  všechno ustáli a uskákali bez újmy a sami stříleli ostrými.  Chybu domácího golmana nejdříve parádní střelou z velké dálky ztrestal Rodr. Na začátku druhého poločasu Šulc zvyšoval do prázdné brány po jedné z brejkových akcí na jeden dotek. V závěru pak golman Rathouský ukončil faulem výlet obránce Zemana a Kozák dal z penalty výsledku konečnou podobu. „Měli jsme přitom šancí, že kdybychom vyhráli 7:2, tak se nemohl nikdo divit, ale i za 3:0 jsme pochopitelně rádi,“ lebedil  si nad nečekaně vysokou první výhrou v sezoně Jiří Kafka. „Ted bude důležité nevznášet se v oblacích a vítězství potvrdit doma,“ apeluje na hráče.

Tohle vítězství je zároveň nejlepší pozvánkou pro diváky na první domácí zápas za týden. Soupeřem nám bude Žatec.