*DIVIZE sk.B 2012-13*

FC Nový Bor - FK Neratovice-Byškovice      1:1 (1:0)

8.kolo Divize sk.B - N. Bor (SO 29.9.2012, 16:30) Diváci: 75
Rozhodčí: Martínek, Poživil, Mrkáček  Delegát: Krejčí

Komentář - V sobotním odpoledni jsme zajížděli na půdu nejlepšího nováčka, aktuálně čtvrtého celku naší divizní skupiny. Na svém krásném pažitu Nový Bor dosud neztratil ani bod a dokázal zde porazit 3:0 silné Brozany. Naši borci jako vůbec první tým v letošní sezoně neprohrál na hřišti Nového Boru. Domácí se ve vyrovnané první půli dostali ze své jediné šance střídajícím Stromeckým do vedení, po změně stran zaslouženě vyrovnal náš hlavičkující Pajkrt. Naši se dostali do šance už v prvním poločase, Lovíšek ale ještě minul. Ve druhém už domácí tolik štěstí neměli. Nejdříve sice přežili několik závarů před Blumentrittem, následně si však na standardní situaci naskočil nejlépe Pajkrt a srovnal. To ale nebylo všechno. Využili jsme našeho výborného vstupu do druhého poločasu a pouze dobré vyběhnutí Blumentritta při nájezdu Chrdleho zachránilo domácí od další gólové pohromy. Velký rozdíl se dal v sobotním zápase nalézt v důrazu při standardních situacích. Po dalším centru do novoborské šestnáctky nechybělo mnoho Jínovi k tomu, aby otočil zápas ve prospěch našeho týmu. Jeho nenápadnou hlavičku ale zastavila tyč. Teprve pak se domácí trochu opět osmělili. Kousek chyběl k úspešné hlavičce Lebruškovi, Müllerova bomba skončila pouze na boční síti a střídající Demke pak vyzval ke skórování Šulce, který však mířil těsně vedle. Remíza je pro nás  už pátým bodovým ziskem v řadě. „Vzhledem k tomu, že se v Novém Boru nevyhrává, bychom před zápasem bod brali,“ hodnotil duel náš trenér Jiří Kafka a navázal: „Po vyrovnaném poločase jsme v tom druhém byli lepším týmem a jen zásluhou domácího brankáře jsme nepřivezli nečekané tři body.“