*DIVIZE sk.B 2012-13*

FK Neratovice-Byškovice - SK Stap-Tratec Vilémov     4:1 (3:0)

9.kolo Divize sk.B - Neratovice (NE 7.10.2012, 16:00) Diváci: 170
Rozhodčí: Hudeček, Grimm, Šauflová   Delegát: Langmajer

Komentář - „Doufám, že si dnes dojdeme ke čtvrtému vítězství v soutěži“. Tak takové bylo přání našeho trenéra Jiřího Kafky při příchodu na stadion. Hosté posílení o 6 hráčů z druholigového Varnsdorfu chtěli na našem hřišti konečně zabrat a zvítězit. Velelo jim k tomu postavení v tabulce, kde po 8.kole okupovali předposlední místo se ziskem 5 bodů. Naši hoši zase chtěli potvrdit dovezený bod z Nového Boru a čtvrtým vítězstvím prodloužit šňůru zápasů bez prohry na šest. Do utkání jsme vstoupili dobře a soupeře jsme zatlačili na jejich půlku. Ve 13.minutě se po pravé straně probil do vápna Kozák, zpětnou přihrávkou našel Chrdleho, toho však hostující brankař vychytal. V 16. minutě to již přišlo. Pepa Kozák byl po samostatné akci v pokutového území podkopnut a sám z nařízené penalty otevřel skóre zápasu – 1:0. Dál nenecháváme soupeře vydechnout a ve 22. minutě po rohovém kopu Kozáka, zcela volný Pavel Jína hlavou nezadržitelně zvyšuje na 2:0. Po druhém gólu se osmělili i hosté ale jejich snaha k ničemu nevedla. Ve 33.minutě po samostatné akci Kozáka, který byl sražen na hranici pokutového území, kopeme přímý kop z výhodné pozice. Rodrem zahraný přímý kop končí na tyči a z následné dorážky skóruje Gazdík - 3:0. Ve 37. minutě se dostali ke slovu hosté ale trestný kop konči po souboji v rukavicích našeho brankaře. Před odchodem do kabin vyslal Pajkrt po jeho chybě hosty do šance, kterou však pohrdli. Ze začátku druhého poločasu jsme na pár minut přenechali iniciativu hostům, kteří v 53.minutě po úniku z levé strany, následné křižné přihrávky a dorážky do ,,prázdné“ snížili na 3:1. Naši se ale oklepali a dobrou kombinační hrou přiváděli „druholigisty“ k zoufalství. V 58.minutě je v pokutovém území sražen Kozák a z nařízené penalty Lovíšek vrací vedení našim borcům o tři góly na 4:1. Takový vývoj utkání hosté neunesli a v 62. minutě je vyloučen hostující hráč za podkopnutí Drahoráda bez míče. Naši jsou na koni, pozorně bráníme a hosty držíme v uctivé vzdálenosti od naší brány a sami hrozíme rychlými brejky. Vyložené šance Pajkrta a Kozáka však likviduje brankař hostí. Ve zbytku utkání již nedovolíme žádné komplikace a získáváme zasloužené tři body jak si před zápasem přál náš trenér.

A jak utkání viděli:

Trenér Jiří Kafka - „Byl to velice těžký zápas. Soupeř přijel posílen o šest hráčů druholigového Varnsdorfu ale moji hráči dali do hry srdíčko. Utkání mohlo skončit ještě větším rozdílem, kdybychom ve druhém poločase proměnili naše další vyložené šance“.

Záložník Pavel Rodr – „ Já myslím, že to byla naše zasloužená výhra. Prosazovali jsme se vepředu na což nebyl soupeř psychicky připraven. Díky tomu jsme se dostávali do šancí, které jsme dokázali proměnit“.

Obránce Ladislav Gazík – „Já si myslím že to byl těžký zápas. Bylo to hodně vyrovnaný a nám se podařilo dát rychlého góla. Potom jsme po standardní situaci dali na dva nula, tak že jsme se uklidnili. Soupeř byl ale dál nebezpečný a tak jsme si museli stále dávat pozor abychom neudělali nějakou chybu. Pak se nám podařilo dát na tři nula ale pořád jsme nemohli být v klidu. Museli jsme si hlídat jejich přechod do ůtoku a  nenechávat soupeře hrát. Na začátku druhého poločasu jsme ale jednou zaváhali a soupeř snížil na 3:1. V zápětí jsme ale kontrovali na 4:1 a utkání dovedli do vítězného konce, s čímž musíme být spokojeni“.

Obránce Pavel Jína – „Já si myslím, že jsme byli po celý zápas lepší. Dali jsme rychlý dva góly a potom jsme hráli uklidněně až na ten jeden gól co jsme dostali.