Sponzoři

*Starší žáci*

Ach ta koncovka

Dukla Praha – FK Neratovice-Byškovice 1:0

V tomto zápase se nám podařilo herně a i přístupem všech hráčů napravit zbabrané utkání s Teplicemi z minulého týdne. Ovšem naplno se opět ukázala naše střelecká neschopnost. Dukla byla sice herně o něco lepší, ale nám se dařilo jejich akce eliminovat a poctivým výkonem celého mužstva nepouštět Duklu do šancí. V prvním poločase si soupeř vytvořil jednu vážnější příležitost, ale tu svým výborným zákrokem zlikvidoval náš brankář. Jinak byl první poločas bez větších šancí, tudíž do kabin se šlo za stavu 0:0.

Do druhé půle vstoupila aktivněji Dukla a hned ve třetí minutě náš brankář vyrazil nebezpečnou hlavičku domácích. Pak přišli už naše velké chvíle, které mohli jednoznačně rozhodnout a našem vítězství, ale my jsme dokázali neproměnit i to, co asi neproměnit nejde. Nejprve šel náš útočník zcela sám na brankáře, ale ukvapeně vystřelil vedle, budiž, to se stane. Druhá naše tutovka byla, ale snad 1000%, ovšem opět se potvrdilo to co nás trápí všechny mistráky a to je naprosto žalostná koncovka. To co na tréninku hráči s přehledem proměňují se pro nás při mistrákách stává černou můrou a připravili jsme se tímto už o dost bodů. Při této šanci se náš útočník po chybě domácích ocitl uprostřed malého vápna sám před prázdnou bránou, ale k překvapení všech, místo pohodlného uklizení balónu do brány zvolil nepochopitelnou bombu, která skončila na břevně a následně nad bránou. Dlouho jsme nemohli pochopit, jak šlo toto nedat. Zákonitě jsme byli za tuto naší neschopnost potrestáni. Pět minut před koncem chyboval v obraně jeden z našich nejlepších hráčů v tomto utkání a soupeř nám utekl a z brejku zápas rozhodl.

Zápas na Dukle po zápase někteří kluci obrečeli, na body jsme tady rozhodně měli. Víme, že to hráče samotné opravdu mrzí, jsou to dobří a poctivý fotbalisti a musí se z toho sami svou pracovitostí dostat.

Kromě dvou zápasů se Spartou a s Teplicemi herně nepropadáme, celkem se nám daří a kluci poctivě pracují a dřou, ale klid v zakončení nás opravdu moc trápí. Šancí si vytváříme většinou dostatek, ale stále nám chybí klid a hráči zatím nedokáží unést tíhu okamžiku. Všechny nás to trápí i kluci už jsou z toho nešťastní, ale musíme být asi trpělivý a doufat, že to z nás spadne a pak nám to tam začne padat. Kluci co se do gólovek dostávají, moc chtějí, ale když se nedaří, tak se prostě nedaří, tímto si prošla už i jiná a daleko slavnější mužstva a nyní to holt padlo na nás.

Sestava: Prejsa – Vilda, Klobása, Batka, Kostelníček – Dzimko (50 Kassl), Weiner, Brož, Novotný – Prejza, Kettner – náhradníci: Dokoupil, Dvořák, Chaloupka