*Starší žáci*

Spravedlivá remíza

FK Junior Praha – FK Neratovice-Byškovice  2:2
branky: Kepšta, Dzimko

Toto oboustranně kvalitně odehrané utkání skončilo po dramatickém průběhu spravedlivou remízou pro obě mužstva. My i Junior jsme mohli utkání vyhrát, ale i prohrát. První branku jsme dali my už v 5 minutě, když se Kepšta důrazně prodral k míči a přestože byl tísněn obráncem, tak svou akci zakončil střelou podle brankáře. Po zbytek první půle se hrál dobrý fotbal na obou stranách, ale už bez vážnějších gólových šancí, tudíž stav byl o poločase 0:1 pro nás.

Do druhé půle jsme trochu přeskupili naše řady s cílem alespoň udržet tento náš náskok a hrozit z brejků. Bohužel tento náš záměr vzal za své už ve 38 minutě, když našemu jinak dobře chytajícímu brankáři podklouzla pod tělem do brány střela ze dvaceti metrů, která byla rozhodně chytatelná. Nás tento začátek druhé půle trochu zaskočil a soupeře pochopitelně posadil na koně. Když jsme přečkali soupeřův nápor v prvních deseti minutách této části hry, tak se začal hrát opět oboustranně velmi zajímavý zápas a bylo jen otázkou času kdo přidá další góly. Ten druhý dali dříve domácí, když se trefili v 57 minutě po závaru před naší bránou. Naštěstí hned z protiútoku v 59 minutě vyrovnal Dzimko nádhernou dorážkou z úhlu. Drama tohoto zápasu vrcholilo a čekalo se kdo vstřelí rozhodující vítězný gól. Domácí hrozili zejména ze standartních situací, když nám jeho vysocí hráči dělali ve vzdušných soubojích značné potíže, my jsme zase hrozili z dobře provedených protiútoků. Ke konci zápasu se šance střídali na obou stranách, ale trochu více jich měl soupeř, který využíval fyzické vyspělosti svých hráčů.

Rozdělení bodů z tohoto zápasu bylo spravedlivé pro nás i pro domácí. Sice jsme měli velice blízko ke třem bodům, příležitosti jak je získat jsme rozhodně měli, ale také jsme se mohli vrátit s prázdnou, kdyby Junior zužitkoval své šance. Tudíž tento bod bereme a domácí pravděpodobně také.

Sestava: Prejsa – Kassl, Dokoupil (35 Brož), Batka, Kostelníček – Dzimko, Klobása, Weiner – Kepšta, Prejza, Kettner,  připraveni byli ještě Novotný, Dvořák, Vilda a Chaloupka