*Starší žáci*

Povinná výhra před těžkými zápasy

FK Neratovice-Byškovice - Karlovy Vary  3:0 (2:0)
(branka: Kepšta, Klobása, Prejza)

V tomto zápase jsme získali povinné tři body, ale opět jsme předvedli festival neproměněných šancí. Na soupeře jsme vlítli přímo raketově a ve třetí minutě to mohlo být klidně 4:0, soupeř do té doby nevěděl, kde mu hlava stojí a my jsme excelovali, ale bohužel jsme tyto jasné gólovky opět trestuhodně zahazovali jednu za druhou. Hráče jsme nabádali k trpělivosti, ale opět se klukům vloudila na kopačky nervozita a soupeř hru trochu vyrovnal, kluci moc chtěli a gól stále nepřicházel, přestože jsme měli herně jasně navrch. Paradoxně, tak jak to už ve fotbale občas bývá, nás soupeř málem potrestal gólem, jelikož naši zkušení obránci začali najednou dělat trestuhodné chyby, ale náš brankář byl vždy na svém místě. Naštěstí jsme z našeho tlaku vytěžili do poločasu alespoň dva góly. První dal doklepnutím do prázdné brány Kepšta, po nádherné akci Klobásy, který zachoval chladnou hlavu a nepřihrál do ofsajdové pozice našim čtyřem útočícím hráčům a sám prošel celou půlku hřiště a předložil tutovku Kepštovi. Druhý dal Klobása sám, když po našem rohu zakončoval Brož střelou pouze do tyče a tentokrát Klobása doklepl do prázdné brány.

Druhý poločas začal opět nervozitou na naší straně, hra byla poměrně vyrovnaná a bylo v ní, zejména z naší strany, spoustu nepřesností. Naštěstí nás soupeř nepotrestal a naopak my jsme Prejzou potvrdili naše vítězství, když se mu z úhlu podařilo z blízka překonat vynikajícího soupeřova brankáře po třetí. Herně jsme zápas zvládli slušně, ale stále máme spoustu výhrad jak k obranné činnosti, tak i k důrazu v koncovce a ke klidnému proměňování našich šancí, kterých jsme měli opět spoustu. Hodně jich vychytal soupeřův brankář, který byl jednoznačně nejlepším karlovarským hráčem a zachránil soupeře před debaklem a nás přiváděl často k zoufalství.

Jsme moc rádi, že jsme výsledkově tento zápas zvládli jelikož nyní nás čeká série tří náročných zápasů. Příští týden opět doma s Viktorií Žižkov, potom zajíždíme na největšího favorita skupiny do Sokolova a poté hostíme Spartu Praha B.

Doufáme, že už se nám snad začnou konečně uzdravovat někteří zranění a nemocní hráči, takovou marodku jako máme nyní ještě nepamatujeme. Sestavu lepíme vždy až těsně před zápasem podle aktuálního zdravotního stavu hráčů. Stále nám chybí zraněný Weiner, tento týden dostali antibiotika Kučera a Kassl, se sebezapřením a s bolestí nastupovali k zápasu Prejza, Brož, Kettner, Chaloupka a se silným nachlazením Dzimko a Prejsa.

Sestava: Chaloupka – Vilda, Prejsa, Batka, Kostelníček (25. Novotný) – Dzimko, Klobása, Kettner – Prejza, Kepšta (50. Dvořák), Brož (55. Dokoupil)   připraven byl ještě zapůjčený z mladších žáků Chládek