Odkazy

Sponzoři

*Starší žáci*

FK Neratovice-Byškovice – Junior Děčín  2:0  (0:0)  (B: Kučera 2)

Toto vítězství je pro nás nesmírně cenné, zejména proto, že je vydřené. Soupeř se ukázal jako velice kvalitní protivník a sami jsme se přesvědčili, že jeho dosavadní dobré výsledky nebyly náhoda. V prvním poločase měl Děčín více ze hry a zejména jejich útočníci nám dělali veliké starosti a nebýt výborných zákroků brankáře Soumara, který nás v prvním poločase několikrát podržel, tak jsme odcházeli do kabin jako prohrávající mužstvo. My jsme měli v této fázi hry jednu 100% tutovku, ale náš hráč trestuhodně minul prázdnou bránu. Na šance vyhrál Děčín první poločas 1:4, ale stav byl naštěstí stále 0:0.
Už v průběhu první půle jsme přeskupili hráče na některých postech a ve druhé půli jsme v tomto pokračovali, toto se ukázalo pro vývoj zápasu jako rozhodující fakt. Na nejlepšího hráče soupeře Šimka, který nám dělal veliké problémy, začal hrát Holeček a ten ho udržel na uzdě a to asi zápas rozhodlo. Ve druhé půli už se Děčín do žádné vyložené šance nedostal a od 10 minuty už jsme místy byli lepším mužstvem my. Tato naše snaha vyvrcholila první brankou, když se nádherně v 55 minutě prosmýkl obranou soupeře Prejza, jeho ránu z úhlu ještě brankář vyrazil, ale pouze k volnému Kučerovi, který už měl snadnou práci a balon doklepl z bezprostřední blízkosti do prázdné brány. Za další tři minuty Kučera napřáhl z velkého vápna a tečovaná střela skončila v bráně podruhé.
Herně to sice nebylo z naší strany nic moc, ale zejména za výkon ve druhé půli jsme si vítězství zasloužili. Byl to od nás více boj, než kvalitní fotbal, ale hraje se na góly a ty jsme vstřelili my.
Z našeho mužstva je potřeba vyzdvihnout výkon brankáře Soumara a zejména Holečka, ale i ostatní hráči makali, byť spousta z nich nastoupila se sebezapřením, jelikož je trápí různé zdravotní problémy většího či menšího rázu. Ještě na pátečním tréninku jsme nevěděli v jaké sestavě nastoupíme, vždyť čtyři hráči základní sestavy ze zdravotních důvodů netrénovali, ale k zápasu tři z nich nastoupili a odvedli maximum a to je potřeba ocenit.
Sice se herně trápíme, ale snad nás toto důležité vítězství povzbudí a příště snad bude lepší i hra.

Sestava: Soumar - Novotný P., Dokoupil, Chládek, Holeček - Frýzek (65 Špatz), Brož, Weiner, Růžička (45 Kympl) - Kučera, Prejza náhradníci Zunt, Novotný R., Procházka, Šmejkal