*Starší žáci*

První ligová výhra utekla o fous

FK Neratovice-Byškovice – Hořovice 3:3 (1:2)
(Branky: Kettner, Šimandl, Klobása)

S Hořovicemi jsme sehráli celkem podařený zápas, který jsme mohli i vyhrát, od tří bodů nás dělilo pět minut, v té době totiž soupeř vyrovnal na 3:3.

Pokud by jsme proměňovali šance, kterých jsme měli zejména v prvním poločase několik, tak výsledek mohl být ještě veselejší. Jenom Šimandl šel v první půli 3x sám na brankáře, ale bohužel vždy selhal, jednou to měl složité, jelikož byl tísněn, ale dvě šance byly tutovky.

V zápase jsme prohrávali 1:0, ale podařilo se nám Kettnerem hlavou vyrovnat, potom si ještě v první půli vybral první slabší chvilku brankář Prejsa, který jinak patří k našim oporám, tentokrát ovšem pustil za svá záda sice umístěnou, ale nepříliš razantní střelu z dvaceti metrů, která mu podjela pod rukama. Tudíž poločas skončil 1:2.

O přestávce jsme museli některé naše hráče nabádat k větší aktivitě a vůli po dobrém výsledku, všichni jsme cítili, že v tomto zápase se dá minimálně neprohrát, ale vyžaduje to 100% nasazení všech hráčů. Naši hráči to pochopili a do druhé půle vstoupili s touhou utkání otočit a na bojovném výkonu to bylo znát. Nastoupili jsme do druhého poločasu s hrou na tři útočníky a to se nám vyplatilo. V 50 minutě svedl důrazný vzdušný souboj Šimandl s brankářem hostí a sám potom doklepl míč do brány na 2:2. Jelikož jsme utkání chtěli vyhrát, tak jsme se začali ještě více tlačit do útoku a deset minut před koncem Klobása vstřelil náš třetí gól. Bohužel pět minut před koncem opět při standartní situaci Hořovic zaváhal v utkání již podruhé náš brankář, když si nevyběhl na centrovaný balon doprostřed malého vápna a soupeřův nejvyšší, asi 190 cm vysoký hráč vyrovnal na konečných 3:3.

Z výsledku byli kluci trošku zklamaní, protože první ligová výhra byla blízko, ale i tento výsledek je pěkný a zasloužený. Hořovice jsou sice předposlední, ale před tímto utkáním měli 18 bodů a přes třicet vstřelených gólů i proto byli v utkání jasným favoritem. Jsme rádi, že naše výkonnost má vzestupnou tendenci a že tentokrát jsme hráli dobře i směrem dopředu. Chvíli po utkání hráčům došlo, že zklamání není na místě a v kabině zazněl pokřik na oslavu tří gólů a slušného výsledku.

Tento pro nás dobrý výsledek je prací celého mužstva, proto nyní nebudu vyzdvihovat žádného hráče, všichni zaslouží pochvalu, že svou vůlí a bojovností dokázali otočit nepříznivý vývoj zápasu. Všichni si přejeme, aby jsme alespoň jednou byli v lize za svou poctivou práci odměněni třemi body, dnes k tomu bylo opravdu blizoučko. Hráči neustále poctivě a svědomitě pracují na každém tréninku a toho si opravdu moc vážíme. Kluci to nemají v ligové konkurenci jednoduché, ale to jak vše zvládají a jak ke všemu přistupují je obdivuhodné, my trenéři si tohoto mužstva opravdu vážíme a jsme rádi, že kluci jsou takoví jací jsou. Musíme poděkovat i rodičům a příbuzným hráčů, kteří naše zápasy navštěvují v hojném počtu a povzbuzují nás v každém zápase a nenechali se odradit ani nepříznivými výsledky.

Sestava: Prejsa – Lelek, Mihalik, Šonský, Klobása – Kettner, Nguyen, Lemarie, Vála – Šimandl, Kepšta (45 Kostelníček)  -  připraveni byli Weiner, Brož, Vilda a brankář Fidrant