Sponzoři

*Starší žáci*

V hlavní roli nepřesní rozhodčí

FK Neratovice-Byškovice – FK Jablonec 97   0:3 (0:1)

Sportovně musíme uznat, že Jablonec vyhrál zaslouženě, ovšem to jakým způsobem, z toho jsme byli všichni a hlavně hráči moc smutní. Nemáme ve zvyku se vymlouvat na rozhodčí a víme, že po celou sezónu co hrajeme žákovskou ligu bylo vše fair play a opravdu si toho vážíme. Ovšem do tohoto utkání se rozhodčí vložili pro nás nepochopitelným způsobem.

První branku, která výrazně ovlivnila celý zápas, viděl jen pomezní rozhodčí. Náš hráč vykopával balon z prázdné brány a všichni včetně Jabloneckých hráčů i hlavního rozhodčího hráli dál, aniž by zaznamenali, že by padl nějaký gól, ovšem pomezní rozhodčí nepochopitelně začal mávat praporkem, všichni jsme mysleli, že šlo tedy o ofsajd, jaké bylo překvapení všech, včetně soupeře, když po konzultaci s hlavním sudím byl uznán gól. Tento klíčový okamžik dost zásadně ovlivnil celé utkání. Tudíž poločas skončil 0:1.

Ve druhé půli jsme ještě inkasovali po naší chybě druhý a naprosto regulérní gól. Třetí branku jsme dostali z velice sporné a nafilmované penalty, uznáváme, že asi 10 minut před tímto okamžikem se penalta na nás písknout po kontaktu našeho brankáře s útočníkem dala, proti té by jsme neřekli ani slovo, ale nechápeme, proč penaltu, která asi byla, rozhodčí neodpíská a jako penaltový je posouzen zákrok, který byl velice sporný.

Opakuji, že vítězství Jablonce bylo zasloužené a že soupeř byl fotbalovější, ovšem pokud by se zápas vyvíjel jiným způsobem, tak i výsledek možná mohl být jiný, ovšem to je pouze kdyby. Na rozhodčí si rozhodně nestěžuji, každý má nárok na chybu a i rozhodčí jsou jen lidé a někdy to mají opravdu těžké. Věříme, že toto nebylo způsobeno úmyslně, ale hráčům jsme jen těžko vysvětlovali, ať nejsou z tohoto smutní, že i takovýto je fotbal.

Sestava:  Fidrant – Lelek, Mihalik, Šonský, Kostelníček – Vilda (55 Vála), Lemarie, Nguyen, Weiner (60 Brož) – Šimandl, Klobása,