Sponzoři

*Starší žáci*

Stále obehraná písnička

FK Neratovice-Byškovice – AC Sparta Praha  0:4

Dnes jsme opět sehráli jedno z nešťastných utkání, už je to obehraná písnička, ale mužstvo si zasloužilo po utkání naší pochvalu a uznání a to i přes prohru, která vypadá jako zcela jednoznačná. Kdo utkání neviděl, tak si logicky musí říct, že podle výsledku 0:4 to byl naprosto jednoznačný zápas i proto se nám utkání těžko hodnotí jako relativně herně povedené, i když tomu tak opravdu bylo.

Měli jsme před zápasem trochu obavu zda se nám nerozklepou kolena ze soupeře zvučného jména, tak jako se nám to stalo na Slávii. Kluci ovšem tentokrát vše zvládli velice dobře, ale bohužel svůj špatný den si vybral náš brankář. Sparta nás sice většinu zápasu herně přehrávala, ale my jsme ji svou velice dobrou hrou v obranné fázi do žádné vážné šance nepustili.

Dvě minuty před koncem prvního poločasu jsme inkasovali první gól po celkem lehké střele z 25 metrů, která k překvapení nás všech skončila u pravé tyče v bráně, tento moment zřejmě výrazně ovlivnil celé utkání. Do té doby, byť lepší Sparta, už začínala být hodně nervózní a to včetně trenérů. Na začátku druhé půle náš brankář inkasoval opět dva chytatelné góly, z nichž zejména ten celkem třetí padá opět jasně na jeho vrub. Po této třetí obdržené brance jsme vystřídali brankáře a několik zkušených hráčů od kterých čekáme trochu více. Příležitost dostali hráči mladšího ročníku a herně nezklamali, 15 minut před koncem jsme obdrželi ještě čtvrtý gól o kterém se jako o jediném dá říci, že si ho Sparta vypracovala sama hezkou kombinační akcí a že jsme jí ho sami nedarovali.

Dnes se určitě dala se Spartou, která nic moc nepředvedla, uhrát při vyvarování se triviálních chyb, minimálně remíza, ale to je pouze kdyby. Hráči zvládli zápas se ctí a mohli odcházet ze hřiště se zdviženou hlavou, ale bohužel jsme také odcházeli s pro nás krutým výsledkem.

Sestava:  Prejsa (45´ Fidrant) – Lelek, Mihalik, Šonský, Kostelníček (60´ Brož) – Vála (45´ Dzimko), Lemarie, Nguyen, Kettner (55´ Vilda) – Klobása, Šimandl (50´ Kepšta)   připraven byl ještě Weiner